Gembiniai vartai

Atvykę į svečius žmonės pirmiausia pamato vartus. Techninius reikalavimus atitinkantys ir prie namo dizaino derantys vartai ne tik džiugina akį, bet suteikia solidumo ir pastato savininkui. Mes galime pasiūlyti vartus, atsižvelgdami į jūsų idėjas ir pageidavimus.

Gembiniai vartai

 Gembiniai vartai vieni iš populiaresnių vartų Lietuvoje. Jie yra patogūs naudoti, praktiški ir suteikia komforto. Šie vartai puikiai tinka gyvenamosiose teritorijose ir pramoninių objektų teritorijose. Gembiniai vartai įrengiami vidinėje kiemo pusėje, o nesant sąlygoms iš gatvės pusės. Jie atidaromi iš šono, išilgai tvoros, todėl užima mažai vietos ir netrukdo įvažiuoti į teritoriją arba išvažiuoti iš jos. Gembiniai vartai labai patogūs žiemą, mat norint jais naudotis  nereikia valyti didelio ploto sniego, užtenka tik kur pravažiuoja gembiniai vartai (kad neprisirinktu į gembe sniego ir nesusidarytų ledo). Siūlome platų vartų pasirinkimą – nuo paprastų vartų rėmo iki kalvio rankų darbo.

Privalumai:

 • Vartai kompaktiški, neužima daug vietos.
 • Vartų konstrukcija apsaugota nuo deformacijos,  palinkimo.
 • Nesant apatiniams bėgiams, nesudaro žiemą kliūčių valant sniegą.
 • Gembiniai vartai gaminami bet kokio pločio angai.
 • Tinkantys gyvenamiesiems ir pramoniniams objektams.

Vartų plotis

 Įrenginėjant gembinius vartus reikia žinoti, kad vartai susideda iš dviejų dalių. Pagrindinė vartų dalis yra lygi pravažiavimo pločiui. Vartų atsvara, kuri yra apytiksliai lygi 30-33% vartų pravažiavimo pločiui. Pavyzdžiui, jei vartų pravažiavimo plotis yra 4 metrai, tai bendras vartų ilgis su atsvara bus apie 5,35 m. Šis atstumas reikalingas, kad vartai galėtų netrukdomai atsidaryti į šoną (į kairę arba dešinę, išilgai tvoros).

Pamato betonavimas

 Pamatų betonavimui naudojama ankerinis blokas, pagamintas su ne plonesne kaip 3 mm storio sienele.

Teisingas vartų pamatas turėtų būti vientisas betono luitas, kurio stiprumo klasė ne žemesnė nei C12/15. Pamato ilgis kiek didesnis už ankerinio bloko ilgį, gylis ne mažiau nei 1,50 m, kai kur molėtose vietose net ir iki 2 m. Pamato betonavimo metu įbetonuojamas ankerinis blokas, ant kurio vėliau montuojama vartų vežimėlių sistema.

Elektros laidų vedžiojimas

 Betonuojant vartų pamatą labai svarbu tinkamai išvedžioti arba paruošti vietą elektros laidams, kad vėliau nekiltų sunkumų ar neatsirastų papildomų darbų jungiant vartų pavarą. Kokius laidus reikia vesti, priklauso nuo gamintojo. Visada reikėtų pasikonsultuoti su vartų gamintojais.

 Į ką reikėtų atkreipti didelį dėmesį ir būtinai pasitarti su mūsų specialistais, planuojant įsirengti tokio tipo vartus:

Projektuojant „gembinius“ vartus reikia įvertinti tai kad jiems nuvažiuoti į šoną vietos reikia ~35% daugiau nei pats pravažiavimo plotis.

Pats pagrindinis dalykas „gembiniams“ kiemo vartams yra pamatas. Pamatas gembiniams vartams turi būti įrengtas atsižvelgiant į vartų plotį, numatomą jų svorį ir nuvažiavimo kryptį. Kaip teisingai įrengti pamatą geriausiai patars mūsų įmonės specialistai.

Jei planuojate, kad vartai bus automatiniai, būtina pasirūpinti elektros instaliacija. Kokia instaliacija reikalinga geriausiai patars mūsų įmonės specialistai.

Kiemo vartai turi net kelias svarbias paskirtis. Pirmiausia, jie saugo ir padeda kontroliuoti įėjimą/įvažiavimą į Jūsų privačią teritoriją ir tokiu būdu padeda apsisaugoti nuo nepageidaujamų svečių. Antra, jie puošia Jūsų erdvę, suteikia daugiau užbaigtumo, estetikos bendram eksterjerui.

Kiemo vartai pagal atidarymo būdą gali būti dviejų pagrindinių rūšių:

 • Stumdomi (nustumiami) kiemo vartai.
 • Varstomi (atveriami) kiemo vartai.

Svarbiausios charakteristikos, renkantis tinkamiausius kiemo vartus, yra šios:

 • Ilgaamžiškumas (kiemo vartai turėtų tarnauti ilgai).
 • Kokybė (kiemo vartai turėtų būti pagaminti iš kokybiškų, tvirtų, praktiškų medžiagų, būti atsparūs nepalankioms klimato sąlygoms, neužšąlantys ir pan.).
 • Maksimalus Jūsų teritorijos saugumo užtikrinimas, vartų sandarumas.
 • Funkcionalumas, patogus naudojimas ir reguliavimas.
 • Kompaktiškumas (kiemo vartai turėtų užimti santykinai nedaug vietos, ypač jei kiemo erdvė yra ribota).
 • Minimali reikalaujama vartų priežiūra.
 • Be triukšmo, sklandus ir tolygus vartų veikimas.
 • Puiki estetinė išvaizda, harmoningas derinimasis prie pastato ir bendros aplinkos.

Svarbus vaidmuo, renkantis tinkamiausius kiemo vartus, tenka kiemo vartų furnitūrai ir automatikai.

Uždaro profilio lakoniškas ir tvirtas kiemo vartų rėmas su lankstais ir numatytais taškais automatinės pavaros ir vartų apdailos tvirtinimui gaminamas pagal kiemo įvažiavimo matmenis. Rėmas paruoštas dažymui arba jau nudažytas.